نکاتی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک

 mo26535 نکاتی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک

طراحی و چیدمان اتاق کودک

برای دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک تان باید به یک سری نکات توجه کنیم. شاید بعضی وسایل و انتخاب های شما اصلا مناسب اتاق کودک تان نباشد. در ادامه شما را با تعدادی از این نکات آشنا می کنیم.

انتخاب کاغذ دیواری استاندارد

بسیاری از رنگ های جديد و پرطرفدار انتخاب مناسبی برای اتاق كودک نيست؛ حتی اگر می ‌خواهيد اتاق را كاغذديواری كنيد، در انتخاب نوع آن دقت كنيد؛ زیرا كاغذ‌ ديواری هايی در بازار وجود دارد كه استاندارد نيست و گرده های ‌ريزی در فضا پخش می كند كه برای ريه ی فرزند شما مضر است. همچنين زمان خريد به قابل شستشو و ضد حساسيت بودن رنگ آن ها توجه كنيد.

mo26536 نکاتی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک

چیدمان اتاق نوزاد

رنگ های آرامش بخش اتاق کودک

برای ديوارها رنگ های ملايم انتخاب كنيد؛ زیرا بعضی از رنگ ‌ها برای اتاق يک نوزاد يا حتی نوجوان مناسب نيست. رنگ هايی مانند ليمويی، سبز ملايم و آبی هم برای مادر و هم برای كودک آرامش ‌بخش است.

پیشنهادی:  دکوراسیون کابینت آشپزخانه

بهتر است از رنگ و کاغذهای طرح بچه گانه استفاده نکنید زیرا بچه ها از این طرح و رنگ ها زود خسته می شوند و باید آن ها را زودتر تعویض کنید.

بهتر است روی یکی از دیوارهای اتاق کودکتان فومی قرار بدهید تا کودک شما به راحتی نقاشی هایش را روی آن بچسباند و از دیدن آن ها لذت ببرد.

سعی کنید اتاق کودک تان را زیاد شلوغ نکنید زیرا باعث آشفتگی اتاق می شود از وسایلی استفاده کنید که کشو داشته باشد تا با قرار دادن وسایل داخل آن ها اتاق کودکتان مرتب تر و خلوت تر شود.

mo26537 نکاتی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک

دکوراسیون اتاق بچه ها

اتاق کودکان باید نورگیر طبیعی داشته باشند. اتاق های تاریک را برای کودکانتان انتخاب نکنید.

از پرده هایی با رنگ روشن و با الیاف طبیعی استفاده کنید.

كودكان برای نقاشی كشيدن، انجام تكاليف و … به نوری مناسب احتياج دارند. همچنين پنجره اتاق كودک بايد توری داشته باشد تا از ورود حشرات جلوگيری كند.

پیشنهادی:  چیدمان و طراحی نشیمن کنار پنجره

انتخاب تخت براساس قد، وزن و جثه

بهتر است فاصله تخت از سطح زمين نه خيلی زياد و نه خيلی كم باشد. يک تخت استاندارد با طرحی ساده هميشه قابل استفاده است و هيچ ‌وقت هم از مد نمی ‌افتد! اگر قصد داريد تختی انتخاب كنيد كه كودکتان چند سال از آن استفاده كند، در انتخاب خود دقت بيشتری کنيد.

بهتر است تختی برای كودكانتان‌ انتخاب كنيد كه زير آن فضای خالی يا كشويی وجود داشته باشد. تختي از جنس چوب، يا  MDF انتخاب مناسبی است. تخت ‌های فرفوژه برای كودكان مناسب نيست و برای بزرگسالان هم تختی كه لبه های تيزی دارد، انتخاب نكنند.

از تشک تخت های مناسب استفاده کنید بهتر است از تشک هایی که خیلی سفت یا خیلی نرم هستند استفاده نکنید سفتی تشک باید در حدی باشد که بعد از خوابیدن روی آن به حالت فرم بدنتان دربیاید.

mo26538 نکاتی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک

طراحی اتاق کودک

mo26539 نکاتی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان اتاق کودکان

children1 think1 viola1 نکاتی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک

ایده هایی برای دکوراسیون اتاق بچه ها

children1 think1 viola2 نکاتی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک

چیدمان اتاق کودک

children1 think1 viola3 نکاتی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودکان

 

پیشنهادی:  مدل گاز رومیزی

منبع: بیتوته

مطلب پیشنهادی

تصاویری از شیک ترین رادیاتور تزئینی

رادیاتورهای تزیینی مدل رادیاتور تزئینی یکی از گزینه های سیستم گرمایشی رادیاتور می باشد. امروزه رادیاتورها …