طرز تهیه گاناش شکلاتی + نکته هایی برای تهیه ی گاناش

 %name طرز تهیه گاناش شکلاتی + نکته هایی برای تهیه ی گاناش

طرز پخت گاناش شکلاتی

آموزش درست کردن گاناش شکلاتی

گاناش شکلاتی با افزودن خامه گرم به شکلات خرد شده و سپس مخلوط کردن آن با هم درست می شود تا کاملاً یکدست شود. می توانید مقادیر شکلات و خامه را خودتان انتخاب کنید تا به روش های مختلف از آن استفاده کنید.

چگونه گاناش شکلاتی درست کنیم؟

با این آموزش آسان نحوه تهیه گاناش شکلاتی را بیاموزید. برای تهیه این دستور ساده گاناش فقط به شکلات، خامه ی پر چربی (که بهتر می شود آن را زد)، مایکروویو و 5 دقیقه زمان نیاز دارید!

به نظر می رسد که تهیه ی گاناش شکلات دشوار است. اما حقیقت این است که درست کردن گاناش شکلات در واقع ساده است و فقط به دو ماده نیاز دارد.!

گاناش چیست ؟

گاناش شکلاتی با افزودن خامه گرم به شکلات خرد شده و سپس مخلوط کردن آن ها با هم درست می شود تا کاملاً یکدست شود. می توانید مقادیر شکلات و خامه را خودتان انتخاب کنید تا به روش های مختلف از آن استفاده کنید. بسته به نسبت هر ماده ای که استفاده می کنید، گاناش را می توان به عنوان لعاب قابل ریختن، پر کردن کیک یا شیرینی، ترافل و موارد دیگر استفاده کرد!

در این مطلب، همه چیزهایی را که برای تهیه گاناش شکلاتی لازم است بدانید، آورده ایم. به علاوه، اینکه چگونه می توان آن را به رویه خامه ای کیک و کاپ کیک و شیرینی تبدیل کرد!

%name طرز تهیه گاناش شکلاتی + نکته هایی برای تهیه ی گاناش

مواد لازم برای تهیه ی گاناش شکلاتی

مواد لازم برای گاناش شکلاتی:

برای این دستورالعمل، شما به دو ماده نیاز دارید؛ شکلات نیمه شیرین و خامه سنگین.

شکلات نیمه شیرین: بهتر است از شکلات های مارکدار معروف استفاده کنید تا طعم بهتری داشته باشند. در این دستورالعمل می توانید از چیپس شکلات نیمه شیرین نیز استفاده کنید، که بعداً توضیح خواهم داد.

پیشنهادی:  طرز تهیه مرنگ ( شیرینی پفکی )

خامه ی سنگین (خامه ی پرچرب) : خامه ی سنگین به نازک شدن شکلات کمک می کند. برای بهترین نتیجه، خامه ای انتخاب کنید که حداقل 36٪ چربی شیر داشته باشد.

%name طرز تهیه گاناش شکلاتی + نکته هایی برای تهیه ی گاناش

مراحل تهیه ی گاناش شکلاتی

نسبت های گاناش

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، بسته به نوع سلیقه ی خود می توانید نسبت شکلات و خامه سنگین را در این دستورالعمل انتخاب کنید. در این مطلب، ما نسبت 1:1 را به شما نشان می دهیم. در اینجا تجزیه و تحلیل نسبت های مختلف وجود دارد:

• نسبت 1:2 : در این نسبت شما از 4 اونس شکلات نیمه شیرین و 8 اونس خامه سنگین استفاده می کنید. این نسبت برای لعاب نازک تر و قابل ریختن عالی است.

• نسبت 1:1 : این نسبتی است که ما برای این دستور العمل استفاده کردیم، و این بدان معنی است که شما از مقادیر مساوی شکلات و خامه سنگین استفاده می کنید. در این حالت 4 اونس شکلات نیمه شیرین و 4 اونس خامه سنگین استفاده کنید. این نسبت برای لعاب ضخیم تر عالی است و به خوبی به صورت قطره روی کیک نیز کار می کند. شما می توانید ببینید که چگونه از این گاناش به عنوان قطره قطره روی کیک های شکلاتی با فراستینگ کره بادام زمینی استفاده کردیم.

• نسبت 2:1 : برای این نسخه، شما می توانید 8 اونس شکلات نیمه شیرین و 4 اونس خامه سنگین استفاده کنید. با این نسبت یک گاناش سفت تر تهیه می کنید، که برای تهیه آب نبات مانند ترافل شکلاتی بسیار مناسب است.

چگونه گاناش شکلاتی درست کنیم ؟

برای تهیه این گاناش شکلاتی، کافی است شکلات را خرد کرده و به یک کاسه ضد حرارت اضافه کنید. شکلات را کنار بگذارید در حالی که خامه مخصوص سنگین خود را گرم می کنید.

بعد، خامه مخصوص سنگین را به یک ظرف ایمن مایکروویو (ظروف پیرکس) اضافه کنید. من معمولاً از مایکروویو برای گرم کردن خامه مخصوص سنگین استفاده می کنم زیرا این کار آسان تر است، اما شما می توانید از اجاق گاز نیز استفاده کنید. اگر از مایکروویو استفاده می کنید، حتماً آن را کاملاً زیر نظر داشته باشید تا جوش نیاید. حدودا 45 ثانیه تا 1 دقیقه زمان کافی است.

پیشنهادی:  3 روش طرز تهیه کیک شربتی یا کیک باقلوا

سپس، خامه گرم را روی شکلات خرد شده بریزید و اجازه دهید 2 تا 3 دقیقه بماند. وقتی شکلات نرم شد، بهتر است از یک لیسک یا قاشق استفاده کنید تا شکلات و خامه را با هم، هم بزنید. بنابراین از وسط، شروع به هم زدن کنید و هم زدن را در یک جهت ادامه دهید تا شکلات کاملاً ذوب شود و مخلوط نرم شود.

%name طرز تهیه گاناش شکلاتی + نکته هایی برای تهیه ی گاناش

درست کردن گاناش به نسبت 1به1

چگونه آن را به رویه خامه ای کیک یا شیرینی تبدیل کنیم؟

کار دیگری که می توانید با گاناش انجام دهید، هم زدن و استفاده از آن برای ایجاد رویه و لایه ی کیک است. برای تهیه فراستینگ گاناش شکلاتی، می خواهید از نسبت 1:1 استفاده کنید.

توصیه می کنیم شکلات و خامه را به ظرفی اضافه کنید که بتوانید فراستینگ را برای سهولت کار در آن مخلوط کنید. هنگامی که گاناش را مخلوط کردید، آن را به یخچال منتقل کنید تا به مدت 1 ساعت خنک شود. سپس آن را از یخچال خارج کنید و با همزن برقی آن را بزنید تا مانند تصویر بالا غلیظ، نرم و روشن شود.

سپس، می توانید از آن برای رویه ی یک کیک استفاده کنید یا آن را داخل قیف ریخته و از آن برای تزیین کاپ کیک یا کیک های کوچک استفاده کنید.

نکات پخت گاناش :

• بهتر است شکلات خود را به قطعات کوچک خرد کنید، این کمک می کند تا به سرعت ذوب شود و گاناش نرم تری تهیه کنید.

• اگر خامه ی خود را در مایکروویو گرم کردید، باید مراقب آن باشید. اگر آن را بیش از حد گرم کنید، می تواند به صورت حباب بالا برود و داخل آن بریزد.

پیشنهادی:  طرز تهیه شیرینی ناپلئونی

• قبل از اینکه خامه ی گرم را با هم مخلوط کنید بگذارید حداقل 2 تا 3 دقیقه روی شکلات بماند.

%name طرز تهیه گاناش شکلاتی + نکته هایی برای تهیه ی گاناش

طرز تهیه انواع گاناش شکلاتی

سوالات متداول برای تهیه ی گاناش

– آیا می توانم از شکلات سفید استفاده کنم؟

می توانید از شکلات سفید استفاده کنید، اما تفاوت آن با شکلات نیمه شیرین بسیار زیاد است بنابراین باید مقدار هر ماده را تنظیم کنید. برای اینکه رقیق باشد و مانند آب بتوانند بچکد نسبت 1:1 در را ترجیح می دهیم از 6 اونس شکلات سفید (یا 1 فنجان چیپس شکلات سفید) و 1/3 فنجان (80 میلی لیتر) خامه مخصوص سنگین استفاده کنید.

– آیا می توانم از چیپس شکلات نیمه شیرین استفاده کنم؟

ما ترجیح می دهیم از تکه های شکلات نیمه شیرین در ازای تکه های شکلات استفاده کنید زیرا در تراشه های شکلات، تثبیت کننده هایی به آنها اضافه شده است. با این وجود می توانید از چیپس شکلات برای تهیه این گاناش استفاده کنید. 2/3 فنجان چیپس شکلات نیمه شیرین برابر با حدود 4 اونس است.

– آیا گاناش شکلات سفت می شود؟

اگر چه گاناش با خنک شدن یا در یخچال مقداری سفت و محکم می شود، اما همچنان نرم می ماند.

– آیا نیاز به یخچال است؟

می توانید آن را تا 2 روز در دمای اتاق قرار بدهید. اما با این حال، ترجیح می دهیم آن را در یخچال نگه دارید تا به تازه تر ماندن آن کمک کند. آن را به مدت 4-5 روز در ظرف درب داری قرار بدهید و در یخچال قرار بدهید. در صورت نیاز، در مایکروویو گرم شده یا اجازه دهید قبل از استفاده از آن در دمای اتاق قرار بگیرد.

 

منبع: بیتوته

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه انواع مافین شکلاتی

طرز تهیه مافین شکلاتی خیس طرز تهیه انواع مافین شکلاتی مافین شکلاتی یکی از خوشمزه …