کاهش استرس


استرس عملی است که اکثر اوقات باعث شده فرد تصمیمات اشتباهی بگیرد.حالا برای کاهش استرس چیکار کنیم ؟ در ادامه با راه بسیار ساده ای برای کاهش استرس آشنا خواهید شد.


تحقیقات جدید نشان می دهد افرادی که دچار استرس هستند با یک کار ساده می توانند استرس خود را کاهش دهند, کافی است این افراد به درختان نگاه کنند!


اگر دچار استرس هستید روشی ساده برای کاهش آن وجود دارد؛ شما با نگاه کردن به درختان حتی در مکان‌های شهری قادرید استرس خود را کاهش دهید.


بر اساس نتایج تحقیقات جدید قدم زدن در بین درختان حتی در محیط‌های شهری تاثیر بسزایی در کاهش استرس دارد. نتایج نشان داده است حتی میزان کمی قرار گرفتن در طبیعت موجب افزایش تقویت روحی خواهد شد. محققان دانشگاه ایلی نویز و دانشگاه هنگ‌کنگ این تحقیق را بر روی 160 نفر انجام دادند.شرکت‌کنندگان برای کنترل استرس، سه پرسشنامه را قبل از شروع تحقیق، در زمان گفتگو و انجام آزمون و بعد از استراحت کوتاه پاسخ دادند.
در آخر روز مشخص شد میزان استرس افراد قرار گرفته تحت آزمون جنگل با افزایش مشاهده تعداد درختان انبوه کاهش یافته است. البته با قدم زدن در پارک‌ها و میان درختان قادرید سلامت روح و روان خود را افزایش دهید.


شما می‌توانید تصاویری از درختان را در محیط کار خود قرار دهید و تاثیر آن را مشاهده کنید. در این آزمون هم از تصاویر استفاده شده است.


نتایج این تحقیق در نشریه Environment and Behaviour منتشر شده است.

یک نظر بگذارید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

9,553 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress