چه کسی کپی / پیست را به روی کار آورد ؟

در طول روز خیلیامون با کات ، کپی و پیست سر و کار داریم.اما تقریبا بیشتر یا چه عرض کنم همه نمیدانیم که این 3 کلمه با این کارایی ها از کجا آمده اند.چه کسی مخترع آنها بود ؟

کپی / پیست یکی از رایج ترین دستورات در سیستم عامل های مختلف است که همه ما بصورت روزانه با آن سر و کار داریم.شاید این دستور ، خیلی ساده و ناچیز به نظر آید ولی تصور کنید اگر در دنیای پیچیده امروز ، امکان کپی / پیست وجود نداشت ، چقدر تایپ کردن و بخاطر سپردن مطالب بیشتر میشد.

حال که ارزش این دستور ساده ولی حیاتی را متوجه شدیم ، بهتر است از «لری تسلر» (Larry Tesler) تشکر کنیم.تسلر توانست عنوان «مخترع دستورهای Cut ، Copy و Paste» را به خود اختصاص دهد.او یکی از مهندسان نخبه در Xerox PARC (مرکز تحقیق و توسعه در ایالت کالیفرنیا) در دهه هفتاد میلادی بود.در آن زمان ، کامپیوترهای خانگی تنها در حد یک ایده بودند و کسی فکر نمیکرد که روزی به واقعیت تبدیل شوند.

چه کسی کپی / پیست را به روی کار آورد ؟

تسلر در بین سالهای ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۶ بر روی برنامه ریزی سیستم Smalltalk-76 کار میکرد.در آن زمان او راه حلی برای ذخیره سازی متن ها بر روی حافظه داخلی کامپیوتر (کپی یا کات) و سپس انتقال آن بجای دیگری (پیست) پیدا کرد.لغات Cut ، Copy و Paste هم از اصلاحات کتاب های چاپی برداشته شده اند.جایی که واقعا لغات با قیچی بریده (Cut) و بر روی کاغذ دیگری چسبانده (Paste) می شدند.
تسلر پس از Xerox PARC ، بعنوان کارشناس کامپیوتر در شرکت اپل استخدام شد و بعد از آن هم ، با کار بر روی زیست فناوری (Biotechnology) ، توانست سمت معاون ارشد را در آمازون و یاهو بدست آورد.

یک نظر بگذارید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

9,553 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress